۷ نکته قبل از خرید محصولات آرایشی بهداشتی که باید بدانید!

۷ نکته قبل از خرید محصولات آرایشی بهداشتی|7 Tips Before Buying Cosmetics

۷ نکته قبل از خرید محصولات آرایشی بهداشتی که باید بدانید!

آرایشی بهداشتی

امروزه به لطف صنعت تبلیغات به قدری محصولات آرایشی بهداشتی، خوب و جذاب تبلیغ می شوند که افراد بدون دانش و آگهی لازم، اقدام به خرید می‌کنند. خرید محصولات آرایشی و بهداشتی آن‌گونه که به نظر می‌رسد، آسان نیست و در برخی از موارد کار دشواری است.

۷ نکته مهم قبل از خرید محصولات آرایشی و بهداشتی

قبل از اقدام به خرید لوازم آرایشی و بهداشتی باید نکات ریز و مهمی را در نظر بگیریم. داشتن آگاهی و اطلاعات کافی در خصوص هر یک از محصولات بهداشتی می‌تواند موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ شما و همچنین حفظ سلامتی شما شود.

  1. از پلمپ بودن محصولات اطمینان حاصل کنید.

قبل از اقدام به خرید هر گونه محصولات آرایشی و بهداشتی، نسبت به نوع بسته بندی، مهر و موم و پلمپ بودن آن اطمینان حاصل کنید. چنانچه مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، احتمال دستکاری و تقلب در محصول وجود دارد.

  1. محصولات متناسب با نوع پوست خود را خریداری نماید.

از روش‌های مختلف می‌توان نوع پوست را تشخیص داد. نوع پوست انسان به چهار دسته‌ کلی خشک، چرب، مختلط و معمولی تقسیم بندی می‌شود. محصولات آرایشی و بهداشتی را باید بر اساس نوع پوست خود تهیه کنید تا دچار عوارض پوستی نشوید. به عنوان مثال، اگر پوست شما از نوع چرب است نباید از محصولات مناسب پوست خشک استفاده کنید. زیرا موجب بروز جوش‌‌ و بثورات روی پوست شما خواهد شد.

در هنگام خرید لوازم آرایشی و بهداشتی علاوه بر نوع پوست، باید رنگ پوست را نیز در نظر بگیرید. نژاد، ژنتیک و عوامل محیطی تعیین‌کننده‌ رنگ پوست در افراد مختلف هستند. هرگز از این فاکتور مهم و تاثیرگذار غافل نشوید. به عنوان مثال، برای خرید کرم پودر بهتر است کرمی که به رنگ پوست شما  نزدیک‌تر می‌باشد را انتخاب کنید.

  1. قیمت نشان دهنده کیفیت نیست!

قیمت برخی از محصولات آرایشی بهداشتی بیش از حد بالا است و بعضی اوقات تولید کنندگان ادعا می‌کنند که محصولات آن‌ها حاوی مواد خاصی مانند الماس یا طلا بوده و به همین دلیل از سایر محصولات زیبایی متمایز هستند. با این حال، به گفته کارشناسان پوست، محصولات زیبایی گران قیمت به معنی ارزش بالای این محصولات نیستند. باید توجه داشت که کیفیت محصولات مهم است و نه قیمت آن. بعلاوه ، هیچ ادعای علمی وجود ندارد که اثبات کند این محصولات لوکس از محصولات عادی موثرتر هستند.

  1. ترکیبات تشکیل دهنده‌ محصولات را بررسی و ارزیابی کنید.

این نکته‌ ساده به شما کمک می‌کند تا بدانید محصول مورد نظر شما حاوی چه نوع ترکیباتی است. برخی از مواد موجود در محصولات آرایش می‌توانند باعث بروز حساسیت و آلرژي در پوست یا چشم شوند. اگر مورد جدیدی را در محتویات محصول آرایشی و بهداشتی مشاهده کردید کافی است در اینترنت اطلاعات مربوط به مزایا و عوارض آن را جستجو کنید.

  1. به تاریخ تولید، انقضا و بارکد محصولات توجه کنید.

اولین و مهم‌ترین موردی که حتما باید قبل از خرید هر نوع محصولی آن را به خوبی به خاطر داشته باشید، توجه و دقت به تاریخ تولید، انقضا و بارکد درج شده روی بسته‌بندی آن است. چرا که استفاده از یک محصول تاریخ گذشته و منقضی شده می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیر و مشکلات عدیده‌ پوستی به همراه داشته باشد. همچنین، در صورت جدا شدن روغن یا استشمام بویی متفاوت و نامطلوب از مصرف محصول جدا خودداری نماید. همانطور که به تاریخ انقضای محصولات بهداشتی توجه دارید، تاریخ انقضای لوازم آرایش هم بسیار مهم هستند و نباید نسبت به آن بی‌اهمیت باشید.

  1. از نظرات و دانش افراد، بخصوص فروشندگان آموزش دیده بهره بگیرید.

اکثرا فروشندگان در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی آموزش دیده‌اند. مخصوصا آن دسته از افرادی که در فروشگاه‌ها یا داروخانه‌های معتبر مشغول به کار هستند. بنابراین، می‌توان به آنها به عنوان یک منبع آگاه اطمینان کرد. همچنین قبل از خرید هر محصول می‌توانید نظرات افرادی که آن محصول را قبلا خریداری کرده‌اند بخوانید تا بهتر تصمیم بگیرید.

  1. محصولات آرایشی و بهداشتی را از فروشگاه‌ها و مراکز معتبر فروش تهیه کنید.

اگر برای سلامتی پوست خود اهمیت قائل هستید از خرید محصولات فیک و تقلبی خودداری کنید. یکی از مهم‌ترین راه‌های کسب اطمینان از تقلبی نبودن محصول، خرید آن از مراکز معتبر و مجاز می‌باشد. غالبا، لوازم آرایشی و محصولات بهداشتی با نام تجاری معتبر نسبتا گران قیمت هستند. از طرفی ممکن است قیمت مناسب همین محصول را در فروشگاه دیگری که معتبر نیست پیدا کنید. اما بهتر است بدانید که تولیدکنندگان و فروشندگان غیر مجاز این محصولات، صرفا نوع فیک وتقلبی آن را به شما عرضه می‌کنند. در بهترین حالت  محصول تقلبی برای شما موثر نیست و تاثیری روی پوست شما نمی‌گذارد. اما بدترین حالت زمانیست که محصول تقلبی آلوده به ترکیبات خطرناکی است که می‌تواند منجر به آسیب‌های جبران ناپذیری شود. بنابراین، مراقب باشید که در دام محصولات تلقبی نیوفتید.

جهت اطلاع از نحوه تهیه داروهای کمیاب با سامانه داروگ روی لینک درج شده کلیک کنید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات داروگ می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید.