آیا واکسن گارداسیل بعد از ابتلا موثر است؟

تزریق واکسن گارداسیل بعد از ابتلا به زگیل تناسلی

آیا واکسن گارداسیل بعد از ابتلا موثر است؟

آیا واکسن گارداسیل زگیل تناسلی را درمان میکند؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) واکسیناسیونHPV  را در سن ۱۱ یا ۱۲ سالگی پیشنهاد می کند. سن ایده آل برای واکسیناسیون قبل از شروع فعالیت جنسی است. سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)واکسن Gardasil 9 را تایید کرده است و می‌توان آن را برای افراد ۹ سال و بالاتر تجویز کرد. واکسن گارداسیل به درمان یا محافظت در برابر انواع HPV که فرد قبلاً در معرض آن قرار گرفته است، کمک نمی‌کند. در واقع این واکسن تنها برای پیشگیری از زگیل تناسلی کاربرد دارد و اگر مبتلا به زگیل تناسلی هستید، هیچ یک از انواع واکسن HPV آن را درمان نمیکند. در ادامه مطلب به این سوال پاسخ خواهیم داد که آیا واکسن گارداسیل بعد از ابتلا نیز موثر است؟

آیا زدن واکسن گارداسیل بعد از ابتلا موثر است؟

هنگامی که فردی به HPV مبتلا می‌شود، تزریق واکسن ممکن است آنقدر مؤثر نباشد. به این دلیل که هدف واکسن جلوگیری از عفونت جدید است. اما نکته مهم آن است که به طور معمول، افراد مبتلا به HPV به همه انواع موجود در واکسن آلوده نشده اند، بنابراین واکسن می‌تواند آنها را در برابر انواعی که قبلا در معرض آنها قرار نگرفته اند محافظت کند.

آیا درمانی برای HPV وجود دارد؟

هیچ داروی ضد ویروسی برای درمان HPV در دسترس نیست. با این حال، اکثر عفونت‌های HPV خود به خود طی چند سال بدون ایجاد هیچ مشکلی از بین می‌روند. در حالی که هیچ درمانی برای عفونت وجود ندارد، خوشبختانه درمان های دیگری برای مشکلات سلامتی ناشی از HPV، مانند زگیل تناسلی و سرطان وجود دارد.

درمان زگیل تناسلی شامل دارودرمانی، لیزردرمانی، انجماد یا فریز کردن زگیل تناسلی، جراحی و… می‌شود. برای مطالعه بیشتر روی لینک کلیک کنید.

اگر فردی برای HPV تحت درمان قرار گرفت، آیا در برابر عفونت HPV در آینده محافظت می شود؟

خیر. در حالی که زگیل تناسلی قابل درمان است، در حال حاضر، راهی برای درمان عفونت وجود ندارد. به عنوان مثال، زگیل تناسلی را می توان برداشت، اما ممکن است بازگردد. اگر خانم‌ها تغییراتی در سلول‌های دهانه رحم خود داشته باشند، ممکن است لازم باشد برای برداشتن یا از بین بردن سلول‌های غیرطبیعی اقدام کنند.

با این حال، برخی از سلول ها ممکن است همچنان حاوی HPV باشند. راهی برای دانستن قطعی آن وجود ندارد، به همین دلیل است که پیگیری منظم مهم است. به همین ترتیب، فردی که تحت درمان HPV قرار گرفته است، همچنان می‌تواند به انواع دیگر HPV آلوده شود.

واکسن HPV ممکن است در برابر سویه‌هایی که فرد قبلاً در معرض آنها قرار نگرفته است محافظت کند، بنابراین برخی از افراد همچنان می توانند پس از ابتلا به HPV از واکسیناسیون سود ببرند.

واکسن گاردایسیل اصل از کجا بخریم؟

یافتن واکسن گارداسیل اصل ممکن است دشوار باشد اما با توجه به فواید آن توصیه می‌کنیم حتما به تزریق آن اقدام کنید. در نتیجه واکسن گارداسیل بعد از ابتلا و قبل از آن می‌تواند برای افراد سودآور باشد. خوشبختانه شما با مراجعه به سایت داروگ و ثبت نام در سامانه تهیه داروهای کمیاب می‌توانید واکسن گارداسیل را به راحتی تهیه کنید. پس از ثبت نام تنها کافیست در صفحه داروهای کمیاب روی شروع جستجو کلیک کرده و نام دارو یا واکسن مد نظر خود را تایپ کنید یا نسخه خود را آپلود نمایید. شما می‌توانید زمان تعیین کنید و در این زمان اطلاعات داروخانه‌هایی که داروی شما را موجود دارند برای شما ارسال می‌گردد.