مزایای تهیه داروهای کمیاب با داروگ کدام‌اند؟

مزایای تهیه داروهای کمیاب با داروگ|Benefits of preparation rare medicine with daroog

مزایای تهیه داروهای کمیاب با داروگ کدام‌اند؟

داروهای کمیاب و اهمیت آن‌ها

سلامتی جسم و گرفتار بیماری نشدن مهم‌ترین آرزوی هر فردی در طول زندگی است. سلامتی موهبتی است که باید قدر آن را بدانیم. اما بیماری، درد‌ و رنج در پاره‌ای از مواقع بی‌صدا و بدون پیش زمینه‌ خاصی ممکن است برخی را غافلگیر نماید. به ‌طوری که مجبور می‌شوند، برای تسکین درد، ناراحتی و ابقای زندگی از داروهای مختلفی استفاده کنند. این امر در خصوص بیماری‌های ساده چندان چالش برانگیز نیست. فرد می‌تواند با مراجعه به یک پزشک و تهیه داروهای روتین، سلامتی خود را بازیابد. در حالی‌که برخی از افراد با بیماری‌های نادر دست به گریبان می‌شوند و باید برای ادامه‌ی حیات از داروهای خاص و بعضا کمیاب استفاده کنند. برخی دیگر بیماری‌هایی که نادر نیستند اما داروهای مورد نیاز به دلایلی ممکن است به راحتی در دسترس نباشد. داروهای کمیاب به آن دسته از محصولات دارویی اطلاق می‌شود که برای پیشگیری یا درمان یک بیماری نادر تهیه و تولید می‌گردند یا بسته به شرایطی کمیاب شده‌اند. برای این قبیل از بیماری‌ها هیچ نوع ابزار پیشگیری یا درمانی به غیر همان داروی‌ خاص وجود ندارد. همین موضوع اهمیت این داروها را دوچندان می‌کند. در این آشفته بازار، تهیه دارو که اغلب ناشی از سو مدیریت و ورود واسطه‌ها و دلال‌ها است، این بیماران را با مشکلات بسیار عدیده‌ای مواجه می‌کند. مشکلاتی که علاوه بر تهدید حیات، منجر به ناراحتی‌ها و مشکلات روحی و روانی‌ آن‌ها می‌گردد.

تهیه داروهای نایاب با داروگ

در این میان سامانه‌ الکترونیکی داروگ با هدف کاهش دورزیر دارو، تبادل دارو بین داروخانه‌ها و افراد متقاضی،  تامین زنجیره‌ دارویی کشور و حذف واسطه‌گری، بزرگ‌ترین سامانه هوشمند و جامع تبادلات دارویی و درخواست دارو در حوزه سلامت را راه‌اندازی نموده است. محور اصلی فعالیت این سامانه تمرکز بر داروها به عنوان تنها واسطه‌ صنعت دارویی بین مردم و داروخانه‌های توزیع‌کننده است. در راستای همین اهداف در این سامانه امکان ثبت تبادلات و استعلام داروهای کمیاب برای همکاران داروخانه‌ای و امکان درخواست دارو برای بیماران در نظر گرفته شده است. داروخانه‌های سراسر کشور با عضویت در این سامانه و بیماران یا افراد متقاضی داروهای کمیاب می‌توانند از امکانات داروگ بهره مند شوند. البته نحوه‌ جستجو تهیه و تبادل دارو کمیاب در وب سایت داروگ برای دو گروه عموم مردم و داروخانه‌ها کمی متفاوت است.

مزایای تهیه دارو با داروگ

با توجه به تحولات چند سال اخیر در زمینه‌ پیشرفت فناوری فضای مجازی و گستردگی پهنای باند اینترنت در سراسر کشور، بسیاری از امورات زندگی افراد جامعه آسان‌تر و بی دغدغه‌تر شده است. به گونه‌ای که فرد می‌تواند محصولات مورد نیاز خود اعم از خوراکی، بهداشتی و دارویی را بدون صرف زمان و انرژی به راحتی از طریق اینترنت در حالی‌که پشت رایانه یا گوشی تلفن همراه خود نشسته است، تهیه نماید. در گذشته افراد بسیار زیادی ساعت‌های متمادی را برای تهیه دارو به ‌ویژه داروهای خاص در صف‌های طولانی می‌گذارنند. خوشبختانه با روی کار آمدن داروخانه‌های مجازی کار این دسته از افراد نیز بسیار راحت‌تر شده است. در این راستا، سامانه الکترونیکی داروگ با هدف یکسان‌سازی و در دسترس قرار دادن داروهای نایاب برای آحاد مردم پیشرو در صنعت خطیر دارویی و حوزه سلامت است. از جمله مزایای تهیه داروهای کمیاب از طریق سامانه داروگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا

  • دسترسی افراد جامعه و همکاران به صورت شبانه‌روزی و بدون تعطیلی برای جستجوی داروهای کمیاب.
  • عدم محدودیت مکانی (به این معنی که امکان تهیه داروی مورد نظر در سراسر کشور امکان‌پذیر است و محدود به موقعیت مکانی خاصی نیست.)
  • صرفه‌جویی در وقت و زمان برای تهیه داروهای کمیاب
  • برقراری عدالت اجتماعی و دسترسی برای همه‌ی افراد به داروهای کمیاب
  • تهیه‌ داروهای کمیاب با قیمت مناسب به علت حذف دلال‌ها و واسطه‌ها
  • پشتیبانی آنلاین

برای آنکه درباره تهیه داروهای کمیاب با سامانه تبادل دارو داروگ بیشتر بخوانید، روی لینک آن کلیک کنید.

همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره خدمات داروگ می‌توانید روی لینک درج شده کلیک کنید.