آشنایی با مرجع اطلاعات دارویی داروگ

مرجع اطلاعات دارویی داروگ|daroog's medical Information

آشنایی با مرجع اطلاعات دارویی داروگ

دارو

داروگ با توجه به نیاز جامعه به یک داروخانه آنلاین، جهت تامین آسایش مردم عزیز در جهت تامین داروهای مورد نیاز آن‌ها، فعالیت خود را آغاز کرده است. یکی از اهداف این سامانه کاهش دورریز داروها و ایجاد امکان تبادل دارو بین داروخانه‌هاست. این ویژگی‌ها سبب می‌شود که افراد بتوانند به‌راحتی داروی مورد نیاز خود را پیدا و آن را تهیه نمایند. در همین راستا داروگ علاوه بر خدمات دیگر، قسمتی با عنوان اطلاعات دارویی را نیز در سایت خود قرار داده است. به این صورت که با قرار دادن اطلاعات کامل هر دارو این امکان را به افراد می‌دهد تا آن را مطالعه کرده و از آن بهره ببرند.

فواید دانش نامه دارویی داروگ

با استفاده از دانش نامه دارویی داروگ، می‌توان اطلاعات بیش از بیست هزار دارو را مشاهده کرد. این اطلاعات شامل موارد زیر می‌شوند:

  • نحوه و مقدار مصرف
  • مشخصات دارو
  • موارد منع مصرف و احتیاط
  • عوارض جانبی
  • منع مصرف
  • تداخلات دارویی
  • و…

توصیه می‌شود قبل از مصرف هر دارویی نسبت به عوارض جانبی، تداخلات دارویی و نحوه مصرف دارو اطلاعات کامل کسب کنید. زیرا عدم اطلاع از این موارد می‌تواند سلامت بیمار را به خطر بیاندازد. اطلاعات تخصصی مرجع اطلاعات دارویی داروگ به شما این امکان را می‌دهد که آگاهانه داروها را مصرف کنید. زیرا شیوه مصرف برخی داروها در نحوه تاثیرگذاری آن‌ها بسیار اهمیت دارد. در نتیجه می‌توانید با مطالعه نحوه مصرف که برای هر سن جداگانه نوشته شده است، بیشترین اثر درمانی را از دارو دریافت کنید و کمتر دچار عوارض آن شوید.

جزئیات قرار داده شده در دانش نامه دارویی

جزئیاتی که در صورت جست‌وجوی نام هر دارو به شما نمایش داده می‌شود شامل موارد احتیاط، میزان دوز مصرفی، نکات قابل توصیه و… می‌شود. موارد احتیاط داروها بیان‌کننده این است که اگر شما دچار شرایط پزشکی دیگری همزمان هستید، برای مثال اگر در دوران شیردهی هستید، مصرف دارویی که جستجو کرده‌اید باید تحت نظر پزشک و با احتیاط انجام شود . مصرف همزمان برخی داروها می‌تواند خطرآفرین باشد، در نتیجه در قسمت تداخلات دارویی می‌توانید داروهایی که با داروی جستجو شده، تداخل دارویی دارند را مشاهده کنید. از جمله دیگر اطلاعات دانشنامه دارویی، میزان دوز مصرفی برای بزرگسالان و کودکان است که با توجه سیستم بدنشان، متفاوت است. در قسمت نکات قابل توصیه، مواردی که ممکن است برای شما خطرآفرین باشد مانند اثر خواب‌آلودگی دارو و غیره برای شما نوشته‌شده است. مواردی ازجمله طبقه دارو، اشکالات دارویی و اطلاعات دیگری از این ‌دست هم در این قسمت قرار داده ‌شده است که می‌تواند مفید باشد.

نحوه استفاده از اطلاعات دانش نامه دارویی

شما می‌توانید با ورود به سایت داروگ و بخش دانش‌نامه دارویی داروگ از اطلاعات مرجع دارویی استفاده کنید. با نوشتن نام هر دارو در قسمت جست‌وجو، مشخصات این دارو برای شما نمایش داده می‌شود. همچنین درصورتی‌که نام فارسی دارو را نمی‌دانید شما می‌توانید نام لاتین آن را جست‌وجو کنید. اگر نام داروی خود را به‌صورت کامل و صحیح نمی‌دانید، به‌محض نوشتن تعدادی از حروف نام دارو، داروهایی با این مشخصات برای شما نمایش داده می‌شوند.

جهت استفاده از قسمت دانشنامه دارویی داروگ روی لینک درج شده کلیک کنید.

برای آشنایی با داروهایی که می‌توانند باعث حساسیت دارویی شوند! روی لینک آن کلیک کنید.

شما می‌توانید تنها با یک کلیک داروی کمیاب خود را پیدا کنید! روی لینک درج شده کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *