استخدام داروخانه با داروگ کار چه مزایایی برای افراد و داروخانه‌ها دارد؟

مزایای استخدام در داروخانه با داروگ کار| hiring in a pharmacy with daroog

استخدام داروخانه با داروگ کار چه مزایایی برای افراد و داروخانه‌ها دارد؟

اهمیت شغل در زندگی انسان

کار و شغل در مفهوم اجتماعی آن به مجموعه‌ای از اقدامات هدفمند گفته می‌شود که برای بقای خود و جامعه به آن نیاز داریم. مفهوم بقا، اصلی‌ترین نکته در این تعریف می‌باشد. بقا به ظاهر به معنی زنده ماندن است. این مفهوم را به ذهن ما می‌رساند که منظور از زنده ماندن فقط نفس کشیدن و توانایی درک واقعیت‌های دنیا است. اما با هر گامی که انسان در جهت پیشرفت و تعالی برمی‌دارد، مفهوم بقا گسترده‌تر می‌شود. بنابراین، دیگر نفس کشیدن دلیل زنده ماندن نیست بلکه انسان به وسعت پیشرفتش، دلیل برای زنده بودن و بقا می‌خواهد. انسان اولین هدفی که از انجام کار می‌تواند داشته باشد، این است که زندگی خود را از نظر مادی تامین کرده و بقای خود را تضمین نماید. شغل اهمیت و ضرورت ویژه‌ای در زندگی انسان دارد و در واقع یکی از تصمیم‌گیری‌های اساسی و سرنوشت ساز برای انسان می‌باشد زیرا که می‌تواند روی کیفیت زندگی فرد تاثیر بگذارد. اگر علاقه مندید استخدام داروخانه شوید، تا ادامه مطلب همراه ما باشید.

معضل بیکاری در جامعه

بنا بر برآوردهای سازمان بین‌المللی کار، در سطح جهان حدود ۳ میلیارد نفر نیروی کار وجود دارد که از میان آنها حدود ۳۰ درصد اشتغال ناقص دارند و بیش از ۱۴۰ میلیون نفر بیکار هستند. در این میان سطح بیکاری جوانان به طرز نگران کننده‌ای بالاست و بیش از ۲ تا ۳ برابر بیکاری بزرگسالان است. روند رو به رشد جمعیت در ۳ دهه گذشته، بیکاری جوانان را به یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین معضلات کشورهای مختلف بدل کرده است. از سوی دیگر، جوانان به عنوان سرمایه‌های ملی و نیروی اساسی تولید و رشد اقتصادی، بدون داشتن شغل مناسب و آینده‌ای روشن در این زمینه با چالشی جدی رو به رو هستند. امروزه، دسترسی به اشتغال پایدار یکی از نیازهای اساسی جوانان بوده و فراهم کردن بستر مناسب جهت دسترسی به آن یکی از وظایف اساسی خانواده‌ها، بخش دولتی و بخش خصوصی در جامعه محسوب می‌شود.

در این میان حل معضل اجتماعی بیکاری در ایران که بیش از یک سوم جمعیت آن را جوانان تشکیل می‌دهند و دسترسی به اشتغال مناسب، مهم‌ترین دغدغه جوانان است. زیرا بخش عمده‌ای از آنان در آستانه ازدواج و تشکیل زندگی مستقل قرار دارند و بدین ترتیب نیاز به فراهم آوردن شغل مناسب برای آنان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. بنابراین، باید این مسئله را نیز مد نظر قرار داد که شغل  پایدار و مناسب، موجب استقلال، آرامش روحی و آسایش زندگی افراد جامعه است.

مزایای استخدام داروخانه با داروگ کار برای افراد و داروخانه‌ها

بدون تردید، یکی از آفات بزرگ نوجوانی و جوانی، تنبلی، سستی و بیکاری است که در نهایت منجر به احساس خود کم‌بینی،کاهش اعتماد و عزت نفس در فرد می‌گردد.

برای رفع معضل بیکاری جوانان، همه‌ عوامل اجرایی و نهادهای دولتی و خصوصی داخل کشور باید دست در دست دهند و راه‌کارهای عملی را پیاده سازی کنند. در راستای همین هدف مهم اجتماعی، سامانه‌ داروگ با راه‌اندازی بخشی با عنوان کاریابی، قدم‌ مهم و ارزنده‌ای برداشته است. نحوه‌ درخواست در بخش کاریابی به این شکل است که افراد و داروخانه‌های عضو در این سامانه می‌توانند در بخش کاریابی شغل مورد نظر خود در داروخانه، شهر و استان محل سکونت خود را وارد کرده و فرصت‌های شغلی بیشماری را در داروخانه‌های سراسر کشور مشاهده کنند. از جمله مزایای استخدام با داروگ کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استخدام با داروگ کار در کم‌ترین زمان ممکن امکان پذیر بوده و باعث صرفه جویی در وقت افراد و داروخانه‌ها می‌شود.
  • همکاران داروخانه‌ای اطمینان خاطر دارند که افراد متقاضی با توجه به شرایط تحصیلی و علاقه‌مندی خود این شغل را انتخاب کرده‌اند.
  • از پارتی بازی و ورود افراد بدون صلاحیت و تحصیلات لازم جلوگیری به عمل می‌آید.
  • تمامی افراد متقاضی کار در حوزه سلامت و دارویی با توجه به توانمندی‌، استعداد و سابقه خود این شغل را انتخاب می‌کنند.
  • استخدام از طریق داروگ کار برای تمامی افراد و داروخانه‌های سراسر کشور رایگان است.
  • این طرح در راستایی برقراری عدالت اجتماعی برای رفع نیازهای شغلی تمامی طبقات جامعه می‌باشد.

جهت اطلاع از نحوه استخدام داروخانه با داروگ کار روی لینک درج شده کلیک کنید.

همچنین جهت جستجو فرصت‌های شغلی در داروخانه‌های سراسر کشور روی لینک آن کلیک کنید.